Newsletter

15 - lecie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. G. Morcinka w Lędzinach

2014-12-22

Społeczność Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. G. Morcinka w Lędzinach 18 grudnia świętowała 15-lecie istnienia szkoły. Uroczyste obchody Święta Szkoły rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Hołdunowie.

Mszę koncelebrowali ks. Proboszcz Marek Płaza i ks. Dawid Klimera – absolwent G2. Część oficjalna i artystyczna miała miejsce w sali widowiskowo – kinowej „Piast”. Scenariusz koncertu pozwolił Gościom na przeniesienie się do przyszłości i spojrzenie na historię gimnazjum z perspektywy czasu dzięki zwiedzaniu multimedialnego Muzeum G2.   Pani dyrektor Lidia Ciepły-Bugara oraz pan Henryk Barcik – pierwszy dyrektor gimnazjum – wzięli udział w programie „Szymon Urbańczyk Show” i w udzielonym na żywo wywiadzie opowiadali o pracy w szkole, o marzeniach związanych z rozwojem placówki oraz o początkach funkcjonowania gimnazjum. W sali tradycyjnych metod nauczania nauczycielka przedstawiła historię szkoły w pigułce, a nowa aranżacja hymnu szkoły wzbudziła podziw i wywołała wzruszenie. W sali kontaktów międzynarodowych przypomniano projekt Asystentura Comeniusa, a w sali sportowej absolwent gimnazjum, Mateusz Łyżwiński, zaprezentował wschodnie sztuki walki. Sala wydarzeń kulturalnych z kolei przypomniała, jak fantastycznym wydarzeniem jest coroczny Koncert Wiosenny. Ponadto w tej sali również wystąpili absolwenci, którzy postanowili wesprzeć swoją dawną szkołę w tym przedsięwzięciu i  zaprezentować swoje talenty wokalne (Ewa Kapała, Alicja Wagner) oraz taneczne (Magdalena Kokot, Michalina Kucz i Olga Wiśniewska). Tę część spektaklu w konwencji koncertu życzeń poprowadził Marcin Iciek. Podsumowaniem była premiera szkolnego LipDuba, a potem nastąpił wielki finał- na scenie ramię w ramię wystąpili uczniowie i absolwenci. Spektakl powstał przy współpracy z Michałem Musiołem, aktorem Gliwickiego Teatru Muzycznego, który podjął się reżyserii widowiska. Wielki udział w projekcie miał także Dorian Klimza, który czuwał nad multimedialną stroną koncertu. Wiele serca i zaangażowania okazali pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury – pani dyrektor, Joanna Figura, która udostępniła nam salę widowiskową na czas prób, panowie Franciszek Moskwa i Grzegorz Moskwa – czarodzieje od dźwięku i świateł. Nad scenariuszem koncertu i jego organizacją pracowali: Wioletta Bil, Joanna Figiel, Ewa Parysz- Musioł, Michał Musioł, Karolina Żołna i Karina Zimnik-Inglot, choreografię przygotowała Marta Jasińska, a scenografię - Beata Stelmach i Sylwia Kłak. Nową aranżację szkolnego hymnu opracował Marek Reguła. Wielce utalentowali artyści – uczniowie oraz absolwenci gimnazjum – dali z siebie wszystko.

Po części artystycznej i okolicznościowych przemówieniach zaproszeni Goście udali się do szkoły, by wziąć udział w wernisażu prac plastycznych absolwentów, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Na wystawie pod hasłem „Połączeni w sztuce” swoje prace  zaprezentowali:  Karolina Pawłowska, Ewa Pawłowska, Łukasz Palej, Patrycja Sikora, Jan Nowak, Wioletta Stalmach, Mirosław Leszczyk, Helena Szabrańska, Beata Malmon, Beata Stelmach, Małgorzata Brzóska, Paweł Pientka, Adrian Zert, Karolina Kot, Faustyna Szyja i Krzysztof Soliński.  Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem, a prace już teraz można oglądać w holu Urzędu Miasta w Lędzinach do połowy stycznia. Wystawę przygotowały panie Monika Wajda-Mazur, Katarzyna Kabus, Agnieszka Kupczyk.

Obchody Święta Szkoły swoją obecnością uświetnili zacni Goście, a wśród nich wicestarosta powiatu Henryk Barcik, burmistrz Lędzin Krystyna Wróbel, przedstawicie Rady Miasta, dyrektor Zakladni Skoly w Unicovie - Svatopluk Vlk wraz z żoną, emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, rodzice i uczniowie gimnazjum.

dsc_0576.jpg
dsc_0585.jpg
dsc_0605.jpg
dzisiaj: 29 marca 2024
imieniny:
Eustachego, Wiktoryna
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę