Newsletter

Archiwum: 2012 marzec

Uniwersytet Ekonomiczny w PZS w Lędzinach
2012-03-13

W dniu 9 marca uczniowie czwartych klas technikum logistycznego PZS w Lędzinach wzięli udział w spotkaniu z Panem Sebastianem Twarogiem - pracownikiem Katedry Logistyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Tajemnice LED czyli spotkanie z naukowcami Politechniki Częstochowskiej
2012-03-12

Któż mógłby wątpić w nasze przywiązanie do wygody i ciepła; wygodnego auta, wygodnego mieszkania, ciepłego światła w wygodnym fotelu... Ale, co to znaczy ciepłe światło? Jak je określić? Jakie źródło światła zastosować? I jakim kosztem?

Na te i inne pytania odpowiadali uczniom i uczennicom Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach naukowcy Politechniki Częstochowskiej - dr hab. Tomasz Popławski - prodziekan Wydziału Elektrycznego tej uczelni oraz dr inż. Marek Kurkowski - od lat zajmujący się naukowo szeroko pojętym oświetleniem.

Życie i nauczanie Jana Pawła II
2012-03-12

W środę 7 marca zakończył się pierwszy etap ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego, którego celem jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy na temat życia i nauczania błogosławionego papieża Jana Pawła II. Konkurs skierowany do uczniów szkół średnich.

Bliższe spotkania z komplentacją - nasi logistycy na szkoleniu
2012-03-12

Kompletacja to operacja w procesie magazynowym polegająca na pobraniu zapasów ze stosów lub urządzeń do składowania w celu utworzenia zbioru zapasów zgodnie ze specyfikacją danego odbiorcy.

Ferie w Przedszkolu nr 1
2012-03-08

W tym roku ferie w województwie śląskim rozpoczęły się 30 stycznia. Część dzieci spędzała ten czas poza miastem i poza przedszkolem, jednak te dzieci, które uczęszczały do przedszkola, nie mogły narzekać na nudę. Specjalnie na tę okazję nauczycielki z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach opracowały bogaty  i atrakcyjny program.

Nasza szkoła, miasto, państwo Comenius
2012-03-05

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach: Patryk Kowalczyk, Mateusz Skiba, Daniel Lachor wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w europejskim projekcie Comenius na terenie szkoły niemieckiej Schule im Bockfeld w Hildesheim w dniach 20- 23 lutego 2012. Pobyt w tamtejszej szkole związany był z realizacją kolejnego punktu projektu „Nasza szkoła, miasto, państwo".

dzisiaj: 23 października 2018
imieniny:
Seweryna, Teodora
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę