Newsletter

Archiwum: 2012 czerwiec

Młodzież PZS w Lędzinach na biwaku dla niepełnosprawnych
2012-06-28

Przez trzy kolejne upalne dni od 18 do 20 czerwca 2012 roku, młodzież Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach pracowała na rzecz niepełnosprawnych! Szkoła - jako współorganizator już VII Integracyjnego Biwaku Żeglarskiego dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin z powiatu bieruńsko-lędzińskiego - zapewniła udział młodzieży będących wolontariuszami.

Rok Anielina Fabery
2012-06-14

Zbliża się setna rocznica urodzin wybitnej postaci Anielina Fabery.

Urodził się on 8 czerwca 1913 roku w Łąkach nad Olzą w rodzinie górniczej . Po ukończnie szkoły ludowej w 1927 roku podjął naukę w polskiej szkole wydziałowej we Frysztacie.

Regionalny Konkurs Multimedialny rozstrzygnięty
2012-06-12

Już po raz trzeci Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach  wspólnie z Międzygminnym Przedsiębiorstwem Gospodarki Odpadami i Energetyką Odnawialną „MASTER" Sp. z o.o. w Tychach zorganizował Regionalny Konkurs Multimedialny pt. „Multimedia Środkiem do Edukacji Ekologicznej".

Sukces goławieckich gimnazjalistów
2012-06-12

Reprezentacja Gimnajzum nr 3 w Lędzinach - Goławcu zajęła III miejsce w III międzywojewódzkim konkursie „Edukacja regionalna w szkole" współorganizowanym przez kuratora oświaty w Katowicach i Opolu pod hasłem „Proszę Was, bądźcie wierni temu dziedzictwu... - Jan Paweł II".

Dzień Dziecka w Zespole Szkół
2012-06-11

W Zespole Szkół w Goławcu w dniu 7 czerwca 2012 r. odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez Radę Rodziców.

Tropiciele z lędzińskiej jedynki
2012-06-11

Drugie miejsce w bloku humanistycznym w pierwszym wielkim finale ogólnopolskiej Olimpiady Umiejętności Tropiciele dla klas czwartych szkoły podstawowej, organizowanym przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne w dniach 30 i 31 maja br., zajęła drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową  z O. I. nr 1 im. K. Miarki w Lędzinach w składzie: Emilia Borys, Wiktoria Chowaniec, Hanna Dworak, Julia Kucharewicz, Julia Socha i Patrycja Stolorz. Uczennice klasy IVA wywalczyły nagrodę w postaci dofinansowania WYPRAWY MARZEŃ dla całej klasy, voucher o wartości 2000 zł.

Młodzież z PZS w Lędzinach w finale Ligi Młodych Logistyków 2012
2012-06-08

Zaproponuj innowacyjne rozwiązanie logistyczne mające na celu usprawnienie organizacji turnieju EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie". To właśnie z takim logistycznym problemem w przeddzień EURO 2012 w ścisłym finale Ligi Młodych Logistyków odbywającym się dnia 28 maja w murach Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach zmierzyły się uczennice klasy 3El technikum logistycznego PZS w Lędzinach w składzie: Marzena Kula, Monika Sawiuk i Sara Siejka. Nasze finalistki pokonały kilkanaście szkolnych reprezentacji z województwa i zajęły drugie miejsce, jednocześnie imponując jury konkursu znajomością logistycznych niuansów organizacji tak wielkiej imprezy, jaką jest niewątpliwie EURO 2012.

Klasy mundurowe PZS w Lędzinach na Lotniczym Festynie Służb Mundurowych w Katowicach - Muchowcu
2012-06-08

Uroczysta ceremonia otwarcia imprezy w Katowicach na lotnisku Muchowiec z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, a po niej bogaty program przygotowany między innymi przez Wojewódzki Sztab Wojskowy i Wojewódzką Komendę Uzupełnień zafascynowały dzieci, młodzież i dorosłych.

VI Turniej Wiedzy Informatycznej Ledziny 2012
2012-06-08

22 maja w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach odbył się po raz szósty Turniej Wiedzy Informatycznej. Jak co roku rozgrywki przeprowadzono w dwóch kategoriach: dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Historyczna inscenizacja Bitwy Wyrskiej
2012-06-08

Dnia 19 maja grupa uczniów i uczennic Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach brała udział w obchodach rocznicy Bitwy Wyrskiej. Uroczystość ta upamiętnia największą bitwę na Górnym Śląsku we wrześniu 1939 roku oraz bohaterską postawę polskich oddziałów w obronie Górnego Śląska. Bitwa ta rozegrała się pomiędzy 1-3 września w rejonie miejscowości Wyry i Gostyń położonych pod Mikołowem.

Wojacy z PZS w Lędzinach na pikniku w Sosnowcu
2012-06-08

Młodzież klasy wojskowej Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach po ostatnich pokazach musztry i samoobrony zrobiła na widzach tak ogromne wrażenie, że została zaproszona do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12 w Sosnowcu, gdzie 26 maja odbył się piknik rodzinny. Pod opieką nauczycieli Pani Joanny Poradzisz-Krupa i Pani Anety Madejskiej nasi uczniowie i uczennice promowali i reprezentowali naszą szkołę.

Pokazy musztry i samoobrony w wykonaniu młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach
2012-06-08

W sobotnie popołudnie 12 maja w Gimnazjum nr 1 im. Armii Krajowej w Tychach odbył się VII Festyn Majowy „Historia oręża polskiego" w warunkach bojowych. Szkoła zmieniła się w poligon wojskowy. Na scenie i na boisku szkolnym odbywały się występy dzieci i młodzieży. Grupy rekonstrukcyjne demonstrowały, jak walczono w różnych epokach historycznych.

W Koszęcinie
2012-06-04

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Kuratorium Oświaty w Opolu były gospodarzami Gali Edukacji Regionalnej, która odbyła się 31 maja 2012 w Kompleksie Pałacowo - Parkowym w Koszęcinie.

dzisiaj: 22 października 2018
imieniny:
Filipa, Korduli
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę