Newsletter

Archiwum: 2013 grudzień

Ogólnoświatowy Tydzień Informatyki - Godzina Kodowania w PZS w Lędzinach
2013-12-23

Uczniowie klas 1Bi, 2Ci oraz 3Ci kształcący się w zawodzie technik informatyk, wzięli udział w akcji Godzina Kodowania w ramach ogólnoświatowego Tygodnia Informatyki Computer Science Education Week, 9-15 grudnia 2013.

 

Uroczyste podsumowanie Roku Juliana Tuwima
2013-12-20

16 grudnia 2013r o godzinie 13.00 ruszyła ze stacji Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach  poetycka lokomotywa Juliana Tuwima.  Naszych gości przywitała Dyrektor szkoły- mgr Małgorzata Szeligiewicz, która zaprosiła na Podsumowanie Roku Juliana Tuwima w wykonaniu Szkolnego Teatrzyku Qui Pro Quo. 

Grudniowe zwyczaje
2013-12-20

Początek dwunastego miesiąca w roku  obfituje w wiele okazji do świętowania. Mamy zatem możliwość i pretekst do oderwania się od codzienności. Cieszymy się, że możemy  w szczególny sposób podziękować za trud i wytężoną pracę w bardzo trudnych warunkach naszym ojcom i dziadkom. Dla nich w Zespole Szkół w Goławcu przygotowuje się  od wielu lat „ Biesiadę górniczą”, na której wszyscy uczniowie pod czujnym okiem wychowawców prezentują swoje umiejętności.

          

Projekt „Angielski poprzez opowiadanie i inscenizację jako pomost łączący pokolenia” realizowany w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach
2013-12-20

Od listopada uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach realizują projekt noszący tytuł „Angielski poprzez opowiadanie i inscenizację jako pomost łączący pokolenia” (English through storytelling and stage adaptation as a bridge between generations), którego główną ideą jest rozwijanie motywacji młodzieży do uczenia się języka angielskiego poprzez zaangażowanie ich w proces nauczania dzieci w wieku przedszkolnym.

 

 

Święto Gimnazjum nr 2
2013-12-20

We wtorek, 17 grudnia,  społeczność Gimnazjum z Oddzialami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach obchodziła Święto Szkoły. Uroczystość, która odbyła się już po raz czternasty, poświęcona jest patronowi szkoły, wybitnemu pisarzowi – Gustawowi Morcinkowi oraz  tematyce świątecznej – ze względu na czas bożonarodzeniowy. Tym razem było szczególnie poważnie i dostojnie, ponieważ na rok 2013 przypada 50. rocznica śmierci pisarza, a dokładnie 10 lat temu gimnazjum został nadany sztandar. 

II Powiatowy Konkurs Logistyczny dla Gimnazjalistów w PZS w Lędzinach
2013-12-19

13 grudnia 2013 roku w PZS w Lędzinach odbyła się II edycja Powiatowego Konkursu Logistycznego „Logistyka wokół nas”. Gościem honorowym, pełniącym funkcję głównego jurora oraz służącym wsparciem technicznym i merytorycznym wykonania projektu była mgr Gabriela Kiełczewska-Słowikowska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Organizatorką i  pomysłodawczynią konkursu była Agnieszka Jonkis we współpracy z Justyną Pilch, które są nauczycielkami przedmiotów logistycznych w szkole.

 

Bezpieczeństwo ponad wszystko! - wizyta policjantów w Przedszkolu nr 1 w Lędzinach
2013-12-18

W dniu 16.12.2013r. dzieci z grup: "Motylki", "Żabki" i Misiaki" z Miejskiego Przedszkola z O.I. nr 1 w Lędzinach gościły Panów Policjantów wraz z psem policyjnym. Panowie przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków.

Elektrycy z PZS w Lędzinach na warsztatach w Politechnice Śląskiej
2013-12-18

10 grudnia uczniowie klasy 2Ce kształcący się w zawodzie technik elektryk w PZS w Lędzinach w ramach zajęć dydaktycznych wyjechali na warsztaty na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w Katowicach. Wyjazd został zorganizowany w ramach kilkuletniej już współpracy pomiędzy PZS w Lędzinach i Politechniką.

Koncert charytatywny w sali Piast
2013-12-18

Urząd Miasta Lędziny, Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Młodzi Aktywni  zaprasza na koncert charytatywny, który odbędzie się 22 grudnia o godz. 15.30

XVI Zawody Mikołajkowe
2013-12-13

7 grudnia 2013 r. w sali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach zostały rozegrane XVI Powiatowe Mikołajkowe Zawody Modeli Szybowców Halowych. W ich organizacji pomagali wolontariusze z I klasy mundurowej – wojskowej i policyjnej PZS w Lędzinach.

 

Pierwsze miejsce dla szczypiornistek z PZS w Lędzinach i awans do zawodów rejonowych
2013-12-12

Dnia 9 grudnia 2013 roku w PZS w Bieruniu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych . 

Mikołaj odwiedza przedszkolaki z Przedszkola nr 1
2013-12-11

,, Na łąki, na pola, biały śnieżek leci, Już Święty Mikołaj śpieszy się do dzieci. Słychać srebrny dzwonek, a wiatr głos ten niesie, Po łąkach, po polach, po szerokim lesie. Czekając cierpliwie stańcie dookoła. Już Święty Mikołaj wchodzi do przedszkola.”

 

 

Mikołajkowy prezent dla przedszkolaków od młodzieży z PZS w Lędzinach
2013-12-10

W bibliotece szkolnej w PZS w Lędzinach przez cały listopad trwała akcja pt. „Mini biblioteka dla przedszkolaka”. Była to już kolejna tego typu akcja organizowana przez PZS w Lędzinach. Tegoroczne przedsięwzięcie polegało na zbiórce książek dla dzieci z Gminnego Przedszkola Nr 1 w Chełmie Śląskim. Przez cały miesiąc zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, przynosili do biblioteki dary książkowe, które następnie posegregowane i zapakowane w kolorowe pudła trafiły do przedszkolaków jako mikołajkowe prezenty.

 

Mikołajkowy prezent dla przedszkolaków od młodzieży z PZS w Lędzinach
2013-12-10

W bibliotece szkolnej w PZS w Lędzinach przez cały listopad trwała akcja pt. „Mini biblioteka dla przedszkolaka”. Była to już kolejna tego typu akcja organizowana przez PZS w Lędzinach. Tegoroczne przedsięwzięcie polegało na zbiórce książek dla dzieci z Gminnego Przedszkola Nr 1 w Chełmie Śląskim. Przez cały miesiąc zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, przynosili do biblioteki dary książkowe, które następnie posegregowane i zapakowane w kolorowe pudła trafiły do przedszkolaków jako mikołajkowe prezenty.

 

Święto Gimnazjum nr 1 w Lędzinach
2013-12-09

W tym roku  Gimnazjum nr 1 im. Janusza Korczaka w Lędzinach obchodziło  10-tą rocznicę nadania imienia Janusza Korczaka i Sztandaru. W związku ze świętem odbyła się uroczysta gala w sali kina „Piast” w Lędzinach.

Każdy może zostać św. Mikołajem
2013-12-09

…cieszymy się więc i my, że mogliśmy sprawić radość osobom niepełnosprawnym.

W dniu 7 grudnia br. w sali kinowej „Piast” uczniowie klas II B, III A i VI B Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach zaprezentowali się podczas imprezy mikołajkowej zorganizowanej przez Lędzińskie towarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i  Ich Rodzin. Na widowni zasiedli członkowie Stowarzyszenia, ich przyjaciele, przedstawiciele władz miasta i powiatu, radni  oraz sponsorzy. Imprezę prowadziła przewodnicząca Stowarzyszenia- pani Krystyna Cuber.

              

Akademia  z okazji  Dnia Górnika w SP 3
2013-12-09

W dniu 04 grudnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Okazją stało się doroczne święto górnicze – Barbórka. Honorowymi gośćmi byli oczywiście górnicy, bliscy uczniów tejże szkoły, którzy licznie przybyli na akademię.

 

Weronika Żurek najlepsza
2013-12-09

Uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach Weronika Żurek pod opieką nauczyciela bibliotekarza Elżbiety Ostrowskiej wzięła udział w powiatowym  konkursie plastycznym pt.  „Zosia Samosia i Pan Hilary jadą lokomotywą”. 

Przedszkolaki z wizytą na KWK
2013-12-09

Dnia 3 XII 2013r delegacja dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach udała się na KWK "Ziemowit" w celu złożenia życzeń górnikom z okazji Barbórki. 

Kram z bajkami
2013-12-09

Dnia 02.12.2013r w ramach współpracy z Szkołą Podstawową nr 1 dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach z grup: "Jabłuszka" i "Smerfy" wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. "Kram z bajkami".

 

Barbórkowa uroczystość w PZS w Lędzinach
2013-12-05

Witajcie drodzy górnicy w dniu Waszego święta.
Każdy Polak czci Wasz trud i o Was pamięta.

2 grudnia w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach uczczono jedno z najważniejszych górniczych świąt  - Barbórkę. Podczas uroczystej akademii pochylono się nad górniczym stanem, by oddać mu należny hołd i wyrazić wdzięczność za całe dobro, którego uczniowie klas górniczych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach doświadczają ze strony Zarządu KWK Ziemowit i Kompanii Węglowej S.A.

 

Zajęcia dydaktyczne w klasie mundurowej policyjnej w sądzie
2013-12-05

Wiceprezes Sądu Rejonowego w Katowicach wyraził zgodę na udział klasy I Liceum Ogólnokształcącego z PZS w Lędzinach w rozprawie karnej i 3 grudnia 2013 roku młodzież, pełna zaciekawienia, wraz z opiekunami mgr Wioletą Tomala oraz wychowawcą klasy mgr Iwoną Mendzla-Wilk udała się na wycieczkę dydaktyczną do Sądu Rejonowego Katowice – Zachód, mieszczącego się przy Placu Wolności 10 w Katowicach.

 

Warsztaty muzyczne w Przedszkolu Nr 1
2013-12-03

2 grudnia grupę Kotki, Jabłuszka oraz Smerfy z Miejskiego Przedszkola z O.I. nr 1 w Lędzinach odwiedzili muzycy, którzy przybliżyli dzieciom świat instrumentów perkusyjnych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w warsztatach: śpiewały oraz grały.

.

Potyczki rodzinne w Przedszkolu nr 2
2013-12-02

Jak co roku w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w  Lędzinach, zostały zorganizowane potyczki rodzinne z cyklu : „Bez alkoholu można się bawić”. Tegoroczne odbyły się pod hasłem „Bezpiecznie z mamą i tatą.”

 

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu nr 2
2013-12-02

„Nowy rok szkolny, a wraz z nim nowe przedszkolaki…”

 W dniach 6 - 8 listopada, w poczet przedszkolaków Przedszkola Miejskiego z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Lędzinach, zostały przyjęte dzieci z grupy 3 „A”, 3 „B” i 4 „C”(oddział integracyjny).

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu nr 1 - 25 listopada
2013-12-02

25 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każda grupa inaczej postanowiła obchodzić to święto. „Smerfy” wybrały się do biblioteki, a „Kotki”, dla swoich młodszych kolegów, przygotowały inscenizację teatralną. W przedstawieniu, którego fabuła wyjaśniała okoliczności powstania maskotki misia, wystąpił: prezydent Teodor Roosvelt, myśliwi, mały niedźwiadek i inne ważne postacie.

 

Zabawa andrzejkowa w Przedszkolu nr 1
2013-12-02

Dnia 29 listopada dzieci z grup „Zuchy”, „Jabłuszka” i „Smerfy” uczestniczyły w zabawie „andrzejkowej”. Zabawę rozpoczęliśmy piosenką pt. „Oj, Andrzeju” oraz nauką hasła:

 

dzisiaj: 19 stycznia 2019
imieniny:
Henryka, Mariusza
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę