Newsletter

Archiwum: 2014 grudzień

W oczekiwaniu na święta - grudzień 2014
2014-12-29

Ważnym dla wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Lędzinach – Goławcu jest czas przedświąteczny. Już myślami wybiegamy w przyszłość, ale chwile spędzone w klasowym gronie też są bardzo ważne. Dlatego każda klasa przygotowała spotkanie opłatkowe przy ładnie nakrytym stole z ozdobami świątecznymi, na którym pojawiły się symboliczne potrawy wigilijne (barszcz z uszkami, makówki, ciasta).

15 - lecie Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. G. Morcinka w Lędzinach
2014-12-22

Społeczność Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. G. Morcinka w Lędzinach 18 grudnia świętowała 15-lecie istnienia szkoły. Uroczyste obchody Święta Szkoły rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Hołdunowie.

Stajenka Śląska
2014-12-22

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż. Wszyscy oczekujemy na cud Wcielenia oraz pełen pokoju i radości czas towarzyszący temu wydarzeniu.

 

Olimpiada Pierwszaka
2014-12-18

„Do góry, do dołu, do boku

Wymachy rąk, pięć podskoków

Rzuć piłkę do sąsiada

To nasza jest olimpiada”

Tymi słowami 16 grudnia 2014 rozpoczęła się I Olimpiada Pierwszaka, na którą zaproszono drużyny 6-osobowe, złożone z uczniów klas pierwszych wszystkich lędzińskich szkół podstawowych.

2014-12-18

Dnia 9 grudnia 2014 r. w Miejskim Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach została zorganizowana impreza integracyjna dla rodzin "Malujemy z mamą i tatą" w ramach kampanii "Postaw na rodzinę!". Celem imprezy było promowanie aktywnego i zdrowego stylu życia w gronie rodziny oraz integracja rodziców i dzieci z różnych grup przedszkolnych.

 

Pomoc charytatywna uczniów Zespołu Szkół w Lędzinach - Goławcu
2014-12-16

Uczniowie naszej szkoły są wyjątkowi. Zawsze chętnie biorą udział we wszystkich akcjach organizowanych przez szkołę. Nie zawiedli i tym razem.

Integracja zaczyna się w sercu - Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych
2014-12-16

 W dniu 3 grudnia 2014r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach w ramach realizacji projektu „Integracja zaczyna się w sercu” odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Rok Kolberga
2014-12-16

Stało  się już tradycją, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach przygotowuje imprezy podsumowujące  lata  poszczególnych patronów. W ubiegłym roku z inicjatywy pani dyrektor Małgorzaty Szeligiewicz przybliżyliśmy postać  i twórczość Juliana Tuwima, w tym roku uroczyście świętowaliśmy zakończenie Roku Oskara Kolberga.

 

Biesiada - spotkanie środowiskowe
2014-12-11

Po raz siódmy mieliśmy przyjemność gościć 9 grudnia 2014 w Zespole Szkół w Lędzinach -Goławcu wszystkich przybyłych gości, a zwłaszcza tych, dzięki którym spotkaliśmy się czyli górników, ich rodziny, znajomych i przyjaciół. Górnicze święto – BARBÓRKA było bowiem przyczynkiem do spotkania środowiskowego mieszkańców Goławca i Górek.

 

II miejsce dla kaberetu
2014-12-11

 Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach to miejsce, w którym uczniowie nie tylko kształcą się na wysokim poziomie, ale również rozwijają swoje pasje i zainteresowania. Niektórzy z nich rozwijają swój talent komediowy w szkolnym kabarecie o przekornej nazwie „No name”. Kabaret „No name” tworzą: Karol Jastrzębski, Michał Urbańczyk, Krystian Świergot z trzeciej klasy  - technik górnictwa podziemnego oraz Jerzy Frank z drugiej klasy – technik elektryk. Dla naszych kabareciarzy  odgrywanie scenek znanych polskich kabaretów to doskonała zabawa oraz rodzaj spędzania wolnego czasu.

 

Warsztaty
2014-12-11

W roku szkolnym 2014/2015 Powiatowy Zespół w Lędziny rozpoczął współpracę z Arcelor Mittal  Poland w ramach Programu Edukacyjnego „ ZainSTALuj się”.  Dzięki tej doskonałej współpracy 8 grudnia 2014 r. odbyły się w PZS w Lędzinach prowadzone przez Panią Sylwię Steirerowską mini warsztaty z zakresu umiejętności miękkich pt. „Mnemotechniki” dla uczniów trzecich klas technikum kształcących się w zawodzie technik mechanik i technik elektryk.

 

 

Logistycy PZS w Lędzinach w wielkim półfinale VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej
2014-12-11

5 grudnia w jedenastu miastach odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Ponad pół tysiąca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski walczyło o udział w finale prestiżowego konkursu wiedzy logistycznej, organizowanego przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.                                                                                                                                                          

Przedszkolaki wystąpiły dla górników
2014-12-10

Dnia 4 grudnia o godz. 17.00 wystąpiły w  cechowni KWK Ziemowit tradycyjnie dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Lędzinach z okazji Barbórki.

Przedszkolaki z P1 z wizytą na kopalni
2014-12-08

Z okazji DNIA GÓRNICZEGO, fedrowania bezpiecznego
W czarną głębię jedźcie z ochotą, po to nasze polskie złoto;
lecz powracajcie do Rodziny- szczęśliwie, każdej godziny.
Czerpcie radość z każdego dnia,
niech nad Wami czuwa Św. Barbara.

 

Niech żyje nam górniczy stan!
2014-12-08

Czwarty grudnia – dzień ten przypomina polskiemu społeczeństwu jak ciężka i niebezpieczna jest praca ludzi przy wydobywaniu naturalnych bogactw, w tym węgla kamiennego.

Z wizytą w kopalni
2014-12-05

3 grudnia br. w przeddzień Barbórki uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach: Blanka Michalska, Radosław Sworzeń, Martyna Skoczylas i Marcelina Ścierska  wraz z opiekunką E. Kosteczko odwiedzili kopalnię „Ziemowit”, gdzie złożono braci górniczej życzenia z okazji ich święta.

Doskonałe efekty uczenia języka obcego poprzez śpiew - PZS po raz szósty zorganizowało muzyczne tete - a tete z angielskim
2014-12-05

2 grudnia 2014 r. w Powiatowym Zespole Szkół w Lędzinach  już po raz szósty odbył się rejonowy konkurs muzyczny karaoke w języku angielskim pt. "Muzyczne Tete-a-tete z angielskim". Na eliminacje do konkursu wpłynęło  21  zgłoszeń z gimnazjów z terenu powiatów: bieruńsko - lędzińskiego, mysłowickiego, tyskiego oraz oświęcimskiego.

 

 

Zaprzysiężenie nowego burmistrza miasta
2014-12-05

Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się w dniu 4 grudnia 2014r., nowo wybrana burmistrz elekt Krystyna Wróbel złożyła uroczyste ślubowanie i oficjalnie objęła urząd burmistrza Lędzin.

II edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Gustawa Morcinka
2014-12-04

(…) jestem Ślązakiem. Chodzi mi o to, by pisząc o swojej ziemi, przybliżać Śląsk do Polski i Polskę do Śląska. — tak o sobie i swoim pisarstwie mówił Gustaw Morcinek, syn ziemi beskidzkiej, piewca urody Śląska, popularyzator śląskiej kultury. Taki też cel – przybliżenie twórczości tego śląskiego pisarza oraz głoszenie urody śląskiej ziemi – został postawiony przed  II edycją Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Gustawa Morcinka „Szelest mijanego czasu”, organizowanego przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. G. Morcinka w Lędzinach.

W krainie wróżek i czarodziejów - andrzejki w przedszkolu
2014-12-04

„Czary, mary, czary mary, aby wróżby się spełniały złóżmy dary”

Tymi słowami 27 i 28 listopada dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach wraz z nauczycielami rozpoczęły zabawę andrzejkową.

 

Andrzejkowe wróżby
2014-12-03

Tradycja, zwyczajowe obrzędy dają nam poczucie zakorzenienia i możliwość poznawania i kontynuowania zwyczajów ludowych. Takim momentem oderwania się od rzeczywistości i zagłębienia się w przeszłość są andrzejki, każdy bowiem pretekst do nauki przez zabawę jest dobry.

 

Los zwierząt nie jest nam obojętny. Pragniemy by ich świat nie tylko chwilami był piękny!
2014-12-01

Na początku października, w ramach konkursu organizowanego przez Pracownię Biologii i Centrum Edukacji Ekologicznej Pałacu Młodzieży w Katowicach, Szkoła Podstawowa nr 3 w Lędzinach przystąpiła do akcji „Zbiórka dla Burka”, propagującej działania na rzecz humanitarnego traktowania zwierząt oraz ucząca szacunku do każdej istoty żywej. Akcja trwała do 20 listopada 2014r.

      

Znani i lubiani........., ale zapomniani
2014-12-01

Pod takim hasłem, 26 listopada br. odbył się II Międzypowiatowy Konkurs Czytelniczy dla Klas IV-VI. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 w Tychach. Uczestniczyło w nim 2 uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach: Natalia Ochab i Damian Stanisławski z kl. V, którzy drużynowo zajęli 3 miejsce na 13 rywalizujących ze sobą dwuosobowych zespołów.

Dzień eksperymentów w MP 2
2014-12-01

 Powiedz mi, a zapomnę,

pokaż - a zapamiętam,

pozwól mi działać, a zrozumiem!"

Konfucjusz

 

 

Wizyta uczniów PZS w Lędzinach w Wojewódzkim Sztabie Wojskowym w Katowicach
2014-12-01

Dnia 21 listopada 2014 r. w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Góreckiego miały miejsce uroczyste obchody 50-tej rocznicy istnienia WSzW w Katowicach, w których - na zaproszenie Pana płk. Krzysztofa Radwana - wzięła udział dyrektor PZS w Lędzinach Pani Ewa Matusik.      

dzisiaj: 20 października 2018
imieniny:
Ireny, Jana
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę