Newsletter

Archiwum: 2014 czerwiec

Już wakacje...
2014-06-30

 „Dmuchawce, latawce, wiatr” - pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia, która  zakończyła rok szkolny 2013/2014 w PZS w Lędzinach.

 

Wolontariusze PZS w Lędzinach na IX Integracyjnym Biwaku Żeglarskim
2014-06-30

W dniach 24-26 czerwca 2014 na terenie Yacht Clubu OPTY w Chełmie Śląskim odbył się biwak żeglarski dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin z terenu powiatu bieruńsko-lędzińskiego.  W tym roku hasłem przewodnim IX Integracyjnego Biwaku Żeglarskiego zgodnie z cyklem „Wielcy Odkrywcy – Wielkie Odkrycia” była „Australia i Oceania”.

 

Pożegnanie klas szóstych
2014-06-30

W dniu 26 czerwca 2014 roku o godzinie 15.30 zebraliśmy się w sali gimnastycznej, aby wspólnie pożegnać uczniów klas szóstych. Akademię rozpoczęły przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Aneta Figiel i Julia Berger. Wszystkich zebranych a wśród nich rodziców, nauczycieli i uczniów powitała Pani Dyrektor Małgorzata Szeligiewicz.

Transplantologia ratuje życie
2014-06-25

18 czerwca w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach odbyła się uroczystość wręczenia głównej nagrody w kampanii „Drugie życie”.

Występ Przedszkolaków z Przedszkola nr 1 na Obchodach Dni Lędzin 2014
2014-06-25

W sobotę 14 VI 2014 grupa dzieci z naszego przedszkola reprezentowała naszą placówkę Ne festynie z okazji Dnia Lędzin. Występy zapoczątkował przedszkolny zespół wokalny „Słoneczne promyki” prowadzony przez panie: Renatę Iwan i Elżbietę Szubert, który zaśpiewał piosenki dziecięce i ludowe. Akompaniament wykonali: p. Franciszek Moskwa – akordeon oraz Oskar Czarnota – skrzypce. Następnie dzieci z grupy „Kotki” wykonały dwa tańce: „W starym kinie” i „Poleczka”. Na zakończenie dzieci z grupy „Smerfy” zaprezentowały układ taneczny do muzyki Golców „Bo lato rozpala”. Po występach dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami nie tylko przez rodziców ale i przez zgromadzonych na Placu Farskim mieszkańców Lędzin i otrzymały drobne upominki ufundowane przez UM Lędziny.

 

Zdarzyło się to w piątek trzynastego... Święto Szkoły
2014-06-23

            Data Święta Szkoły, czyli piątek 13 czerwca  została wybrana na przekór przesądom. Było to także nawiązanie do trójeczki w nazwie szkoły. Przygotowania do tego wydarzenia trwały tak naprawdę cały rok, bo uroczystość była podsumowaniem wszystkich działań podejmowanych w tym roku szkolnym. Czas płynął szybko, jak spadające kartki z kalendarza, dlatego postanowiliśmy przypomnieć w formie gazetek na korytarzach naszym gościom co robiliśmy od września do czerwca. Pokazaliśmy, jak działamy, co zdobyliśmy i jak cieszyliśmy się z naszych sukcesów i osiągnięć.

         

Praktyczny wymiar współpracy klasy mundurowej policyjnej z Policją
2014-06-23

19 czerwca młodzież pierwszej  klasy mundurowej policyjnej PZS w Lędzinach wraz z wychowawczynią Panią Iwoną Mendzlą – Wilk zabezpieczała ruch drogowy podczas uroczystości Bożego Ciała w Lędzinach, na trasie Kościół na Klimoncie- Kościół św. Klemensa.

 

Lekcja wolności w SP 3
2014-06-17

W Szkole Podstawowej nr 3 w Lędzinach  uczniowie przystąpili do LEKCJI WOLNOŚCI organizowanej przez MEN w ramach obchodów wydarzeń 1989 r. Akcja  poprzedzona była zajęciami wprowadzającymi młode pokolenie  w tematykę tamtych  lat.

Obóz dla uczniów klas mundurowych
2014-06-16

Uczniowie klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach rokrocznie wyjeżdżają na obóz militarny. Tak było i tym razem. Dzięki współpracy z kpt. Sławomirem Irackim młodzież klas: wojskowej, policyjnej i strażackiej mogła przeżyć niesamowitą przygodę na poligonie w Borowianach. Przez 5 dni - od 2 do 6 czerwca - sprawdzała i doskonaliła swoje umiejętności, wytrzymałość fizyczną i psychiczną, biorąc udział w ogromnej ilości zajęć militarnych.

 

Świetny wynik uczniów debiutujących w II Ogólnopolskich Mistrzostwach MSRD
2014-06-16

14 czerwca 2014 r. w II Ogólnopolskich Mistrzostwach Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach: Kamila Bury i Paweł Pogorzelski zdobyli II miejsce w konkurencji wiedzy oraz umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej!

 

Zakończenie szkolnej ligi strzeleckiej
2014-06-16

10 czerwca 2014  uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach zakończyli rozgrywki w ramach Szkolnej Ligi Strzeleckiej szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w kategorii drużynowej i indywidualnej, której organizatorkami były Pani Alina Bielec z Gimnazjum nr 1  Lędzinach oraz Pani Aneta Madejska z Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach.

 

Wizyta w Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach
2014-06-16

12 czerwca grupa uczennic Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach, pod opieką nauczycieli- bibliotekarzy Pani Joanny Kral oraz Pani Bożeny Maruszak wybrała się na wycieczkę edukacyjną do CINiBA w Katowicach.

 

Konkurs eko w PZS
2014-06-12

7 czerwca w Tychach na placu "Pod Żyrafą", w ramach VII Festiwalu Nauki i Ekologii zorganizowanego przez  MPGOiEO "MASTER" Sp. z o.o. odbyło się podsumowanie konkursu multimedialnego, którego współorganizatorem był PZS Lędziny. Impreza cieszy się rokrocznie ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży.

 

Piknik integracyjny w G1
2014-06-12

3 czerwca 2014 roku w Gimnazjum nr 1 w Lędzinach odbył się Piknik Integracyjny społeczności szkolnej z podopiecznymi i pracownikami Ośrodka Bł. Karolina w Lędzinach pod hasłem „Uczymy się żyć razem”.
Głównymi organizatorami imprezy byli wolontariusze ING Banku w Katowicach.

Wycieczka do Hiszpanii
2014-06-10

Uczniowie PZS w Lędzinach od 5 lat wyjeżdżają na miesięczne praktyki zawodowe w ramach europejskiego programu Leonardo da Vinci (obecna nazwa to ERASMUS +). Byli już w takich krajach jak Norwegia i Niemcy.

 

 

Zawody strzeleckie w PZS
2014-06-09

29 maja odbył się wojewódzki już etap zawodów strzeleckich „O srebrne muszkiety”. Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach reprezentowały uczennice drugiej klasy mundurowej – wojskowej: Martyna Żurek, Julia Bajek oraz Oliwia Widlak, które 13 maja zajęły I miejsce na szczeblu Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. W kategorii drużynowej dziewcząt nasze reprezentantki uplasowały się na piątej pozycji. Indywidualnie najlepsza okazała się Martyna Żurek, która zajęła szóste miejsce. Był to ich debiut w „Srebrnych muszkietach”. Dodajmy – debiut bardzo udany.

 

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie
2014-06-09

27 maja br. dzieci z grup „Jabłuszka” i „Smerfy” z Miejskiego Przedszkola z O.I. nr 1 Lędzinach wraz z rodzicami udały się na wycieczkę do Muzeum Chleba i Szkoły w Radzionkowie. Wycieczkę zorganizowano z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka.

 

Wycieczka do Małej Strażnicy w Katowicach
2014-06-09

27 maja dzieci z grup: "Kotki" i "Zuchy" z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Lędzinach pojechały na wycieczkę do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Katowicach,  gdzie powstało nowatorskie Centrum Edukacji Bezpieczeństwa dla dzieci pod nazwą: Mała Strażnica.

Konkurs
2014-06-09

15 maja br. Dzieci z grup: "Kotki", "Słoneczka" i "Biedronki" uczestniczyły w międzygrupowym konkursie wiedzy  pt."Bezpieczny Przedszkolak".

Głównym celem konkursu było sprawdzenie wiedzy przedszkolaków z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach zagrażających życiu.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali zadania i zagadki, oraz odpowiadali  na pytania specjalnie przygotowanego quizu. W drużynowych zmaganiach czynny udział brała też  widownia, która dopingowała swoich kolegów.

Komisja konkursowa oceniając wiedzę dzieci dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa, na podstawie zdobytej przez drużyny punktacji, przyznała następujące miejsca:

I miejsce grupa Słoneczka

II miejsce ex aequo grupa: Kotki i Biedronki

W nagrodę dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz gry edukacyjne.

 

Warsztaty z prawnikiem z Przedszkolu nr 1
2014-06-09

22 maja przedszkolaki z grup starszych odwiedziła  pani  Edyta Przybyłek - prawnik z lędzińskiej Kancelarii Prawnej Iurisco. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się czym zajmuje się prawnik i co oznaczają słowa: adwokat, sędzia i prokurator.

Wybory czerwcowe - upadek komunizmu w Polsce
2014-06-09

25 lat temu, 4 czerwca 1989 roku, odbyły się w Polsce częściowo wolne, demokratyczne wybory parlamentarne. Był to bardzo ważny moment w powojennej historii naszego państwa. 

 

Dzień Mleka w Gimnazjum nr 1 w Lędzinach
2014-06-09

27 maja w świetlicy szkolnej odbył się już po raz drugi „Dzień Mleka”. Uczniowie w tym dniu byli ubrani na biało. Każda klasa przygotowała projekt kartonu na mleko. W czasie zajęć klasy zapoznawały się z ciekawostkami na temat mleka. Każdy z uczniów biorących udział w „Dniu Mleka” otrzymał zdrowe drugie śniadanie: mleczną kanapkę oraz jogurt.

 

Obóz kondycyjny Borowiany 2014
2014-06-04

2 czerwca 2014 r. uczniowie klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół w     Lędzinach, pod opieką Pana Ireneusza Handego, wyjechali na obóz przysposobienia militarnego do Borowian. W ciągu 5 dni będzie na nich  czekało mnóstwo atrakcji, ale również ciężka praca połączona z dyscypliną i musztrą.   

 

Bitwa wyrska 2014 - bój o Gostyń
2014-06-02

26 maja 2014 odbyła się rekonstrukcja wielkiej bitwy pod Wyrami. Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach już po raz czwarty miał przyjemność uczestniczyć w obchodach tego wydarzenia.

          

dzisiaj: 20 października 2018
imieniny:
Ireny, Jana
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę