Newsletter

II miejsce dla szachistów z PZS w Lędzinach

2015-12-03

W poniedziałek 30 listopada 2015 roku w sali Miejskiego Ośrodka Kultury na Placu Farskim w Lędzinach odbyły się rozgrywki w ramach VI Drużynowego Szachowego Pucharu Szkół Średnich. Patronat nad tegoroczną edycją imprezy objął Wicestarosta powiatu bieruńsko – lędzińskiego Pan Henryk Barcik.

Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach reprezentowała drużyna przygotowana przez Pana Piotra Oćwieję w składzie: Katarzyna Zdziarska i Angelika Michalak z czwartej klasy technikum logistycznego , Rafał Liszka z trzeciej klasy technikum informatyczno - mechanicznego, Dawid Czypionka oraz Piotr Jarosz  z drugiej klasy technikum informatycznego - elektrycznego. Drużyna PZS w Lędzinach zajęła zaszczytne  II miejsce. Wychowawcze wartości szachów - wynikają ze struktury samej gry, której intelektualne
i sportowe elementy mają pozytywny wpływ na charakter i umysł.


Warto przypomnieć, że uprawianie gry w szachy sprzyja wzmacnianiu takich cech osobowości, jak:
· zdolność koncentracji uwagi,
· umiejętność analizy i dedukcji złożonej sytuacji,
· pobudzanie wyobraźni,
· nawyk cierpliwości,
· samodzielność w podejmowaniu decyzji,
· sprawność w planowaniu i realizacji operacji wymagających stosowania strategii i taktyki,
· zaprawa pamięci itd.


Ponadto udział w rozgrywkach turniejowych i meczowych wymaga odporności psychicznej (np. nie załamywanie się przy przegranej lub popełnionym błędzie) oraz czysto sportowego traktowania gry, tego co określa się jako „fair play”, czyli honorową i uczciwą grę. Z tych względów szachy uznane zostały za ważny czynnik w edukacji młodzieży, a nauczanie gry w szachy weszło nawet do programów szkolnych w wielu krajach.Gratulujemy więc wszystkim uczestnikom rozgrywek tak szlachetnych i wartościowych zainteresowań.Na zakończenie uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny otrzymały puchary i nagrody rzeczowe, które wręczył Wicestarosta, Pan Henryk Barcik.

59202.jpg
93903.jpg
35004.jpg
dzisiaj: 22 października 2018
imieniny:
Filipa, Korduli
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę