Newsletter

Internetowe obserwatorium w SP 3

2011-04-15

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Lędzinach postanowili w nietypowy sposób obchodzić Pierwszy Dzień Wiosny. Na terenie szkoły odbył się Festiwal Nauki. Każda pracownia szkolna zamieniła się w miejsce doświadczeń i eksperymentów.

Nauczyciel informatyki Regina Karwicka przygotowała zajęcia z astronomii. Już 18 marca uczniowie mogli uczestniczyć w konferencji z astronautą NASA polskiego pochodzenia Pułkownikiem George Zamka jakie odbyło się w Centrum Nauk Kopernik. Takie spotkanie możliwe było za pośrednictwem Internetu.

 

Podczas konferencji z młodzieżą astronauta opowiadał o swoich kosmicznych przygodach, życiu na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz swojej wizji przyszłych lotów kosmicznych. W dniu 21 marca uczniowie mieli okazję przystąpić do ogólnodostępnego internetowego projektu astronomicznego, w którym uczestnicy klasyfikują galaktyki na podstawie zdjęć setek tysięcy galaktyk pochodzących z archiwum teleskopu Hubble'a w NASA. Pracownia informatyczna zamieniła się w obserwatorium astronomiczne. Nasi uczniowie mieli możliwość pomóc astronomom w odkrywaniu Wszechświata. Na podstawie zdjęć dokonywali kwalifikacji galaktyk według kształtu i struktury. Analizując wszystkie udzielone odpowiedzi, naukowcy będą mogli stwierdzić, która klasyfikacja jest najwłaściwsza i najpewniejsza.

Zdjęcia dostępne na stronie: https://picasaweb.google.com/szkola.podstawowa.nr3/FestiwalNauki20102011?feat=directlink

dzisiaj: 19 kwietnia 2019
imieniny:
Leontyny, Tymona
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę