Newsletter

Jedynka szkołą bezpiecznego internetu

2011-04-28

Dnia 20 kwietnia b.r. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 im. Karola Miarki w Lędzinach otrzymała certyfikat SZKOŁY BEZPIECZNEGO INTERNETU.

Certyfikat przyznawany jest przez Fundację Kidprotect pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Rzecznika Praw Dziecka oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Równego Traktowania i otrzymuje go placówka, która podejmuje walkę o bezpieczeństwo wychowanków w sieci.

Szkoła już od lat podejmuje wiele działań mających na celu dbałość o bezpieczeństwo dzieci w Internecie należą do nich miedzy innymi:

  •  Coroczne obchody Dni Bezpiecznego Internetu w ramach których organizowane są liczne konkursy, pogadanki, prelekcje.
  •  Na lekcjach informatyki, zajęciach komputerowych oraz kółkach informatycznych uczniowie uczestniczą w szkoleniach e-learningowych na portalu „Dziecko w sieci".
  •  W bibliotece szkolnej zebrane są scenariusze i pomoce dydaktyczne polecane na portalach dotyczących bezpieczeństwa w sieci, które wykorzystywane są na lekcjach wychowawczych oraz informatyce.
  •  Temat bezpieczeństwa w sieci poruszany jest na gazetkach ściennych oraz szkolnej stronie internetowej.
  •  Przeprowadzane są szkolenia rady pedagogicznej i rodziców.
  •  W pracowniach używane są programy filtrujące szkodliwe treści, programy zabezpieczające i wyłącznie legalne oprogramowanie.
dzisiaj: 19 kwietnia 2019
imieniny:
Leontyny, Tymona
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę