Newsletter

Lędziński finał WOŚP

2010-01-12

Już po raz siódmy w Lędzinach zagrała WOŚP. Zebrano 45 tys. zł, które przeznaczone zostaną na sprzęt onkologiczny dla chorych na raka dzieci. Sztabowi orkiestry jak co roku szefowała Krystyna Wróbel, nauczycielka i radna miejska. Na rzecz WOŚP kwestowało 80 uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół. Honorowy patronat  nad lędzińskim finałem objął Burmistrz Wiesław Stambrowski.

„Wielkie granie" rozpoczęła orkiestra dęta KWK Ziemowit", pod dyrekcją Bronisława Latochy. Później zaprezentowało się około 350 lędzińskich uczniów i przedszkolaków, którzy byli głównymi aktorami imprezy. Nad przygotowaniami bogatego i zróżnicowanego programu pracowało 32 nauczycieli.

Gromkie brawa były udziałem wspaniałej mysłowickiej grupy break Dance Dariusza i Rafała Krylów.

Tanecznie zaprezentował się również zespół Wir z Mysłowic /Remigiusz Kula i Aleksandra Dudek/.

Wystąpiły także lędzińskie zespoły muzyczne, kabaretowe i taneczne: Blue Band, Ars Nova, Track, The Child, lędziński akordeonista Marek Jarema oraz solistka Ewa Kapała. Duże wrażenie zrobił Emil Kuśmirek, który zaprezentował się w tańcach irlandzkich. Orkiestrowo rozpoczęta impreza zakończyła się rockowym występem zespołu „Eksperyment".

Nad licytacją ofiarowanych na rzecz WOŚP przez różnych darczyńców podobnie jak w poprzednim roku czuwał Teodor Mickiewicz. Największą kwotę wylicytowano za wygrawerowane złote serce z cennymi kamieniami, które ofiarowali Elżbieta Ostrowska, Katarzyna Stańczyk, Beata i Joanna Brzęczek, Joanna i Patrycja Szypuła, Anna i Weronika Urbańczyk, Ewa i Maciej Pawłowscy, Bernadeta i Andrzej Pieńkowscy, Agata i Martyna Połeć, Alina i Natalia Cyganik, Marzanna i Paulina Kolonowska, Wioletta i Paulina Kryta, Barbara i Marta Morkisz, Aleksandra i Zofia Dzierżak, Magdalena i Julia Zygadło, a które bezpłatnie wykonał Andrzej Wójcik z Pracowni Złotniczej w Lędzinach.

Negocjacje były bardzo emocjonujące, w efekcie czego najcenniejszy eksponat tegorocznego finału za 3000 zł kupił Adam Wiśniewski górnik KWK "Ziemowit". Drugie serce ofiarowane przez Sklep Jubilerski Teresy Galas - również złote i wysadzane szlachetnymi kamieniami za 2100 zł stało się własnością Lędzińskiej Federacji Przedsiębiorczych. Inne serce - tortowe, upieczone i ofiarowane przez Martynę Karkoszkę kupił - też jest to już tradycją -Marian Biegański - były dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach i przekazał nauczycielom tej szkoły.

Atrakcją tegorocznego finału były przejażdżki samochodami terenowymi klubu "Kajman", które zorganizował Tomasz Szwedo.

Dużym wzięciem cieszyła się loteria Nie chybił - zawsze trafił, w której każdy los wygrywał.

Tradycyjnie finał zakończył się pokazem ogni sztucznych Światełka do nieba, ofiarowanych przez Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego w Lędzinach.

Organizatorem finału WOŚP w Lędzinach był Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach oraz Miejski Ośrodek Kultury.

dzisiaj: 17 października 2019
imieniny:
Małgorzaty, Wiktora
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę