Newsletter

Puchar Europy Juniorów w Formach Sztuk Walki

2013-04-30

W dniu 27.04.2013 r. odbył się Puchar Europy Juniorów oraz Puchar Budo Seniorów Federacji IBF w Formach Sztuk Walki. W zawodach wystartowało 240 zawodników z 5 państw: Ukrainy, Węgier, Czech , Niemiec i Polski.

Zawody rozgrywane były z podziałem na kategorie wagowe (walki semi - kontakt) i wiekowe w konkurencjach: kata, kata zwierzopodobne, kata z bronią, kata synchroniczne, kata synchroniczne z bronią oraz DUO SYSTEM.


Przyznano tytuły: najlepszego zawodnika i zawodniczki w konkurencjach kata, walk semi - contact w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Puchar i tytuł najlepszej zawodniczki:

- w kategorii wiekowej do 8 lat- Nikola Psota (Rybnik)

- w kategorii wiekowej do 10 lat – Paulina Wojtala (Lędziny)

- w kategorii wiekowej do 15 lat –Sabina Palka (Chełm Śląski)

- w kategorii wiekowej Kobiet – Karolina Kula (Lędziny)

 

Puchar i tytuł najlepszego zawodnika:

- w kategorii wiekowej do 8 lat- Maksymilian Pepke (Tychy)

-w kategorii wiekowej do lat 10- Denis Filipek (Karvina- Czechy)

- w kategorii wiekowej do 15 lat – Mateusz Saternus (Chełm Śląski)

- w kategorii wiekowej Mężczyzn –Mateusz Bigos (BIG BUDO POLSKA)

Puchar dla najlepszego technika w walkach semi kontakt w kategorii juniorów zdobył:

-Maksymilian Podstawski (Chorzów) do lat 11

- Adrianna Solecka (Tychy) do lat 11

-Ksenia Psota (Rybnik) do lat 15

- Gladusch Sviatoslav (Kijów- Ukraina) do lat 15


Puchar dla najlepszego technika w walkach semi kontakt w kategorii seniorów zdobyli:

- Marketa Hricovova ( Czechy)

- Danylo Zaporozhskyi (Kijów- Ukraina)

 

Najmłodszymi zawodnikami zawodów zostali: Julia Kuś (4 lata) oraz Nikodem Rostojek (5 lat)

 

Prezes Stowarzyszenia Big Budo Polska Wiesław Bigos (10 Dan) dziękuje za pomoc w zorganizowaniu w/ w imprezy sponsorom:

  • Urzędowi Miasta Bieruń

  • Trofea Sportowe AC POKALE

  • Bosir Bieruń

  • Silesia Marek Spyra


Zawodnicy Stowarzyszenia BIG BUDO POLSKA zdobyli:

15 złotych medali

14 srebrnych medali

13 brązowych medali

 

Magdalena Pitlok (2 miejsce w konkurencji kata z bronią do lat 8)

Martyna Kowalska (3 miejsce w konkurencji kata z bronią, 1 miejsce w kata zwierzopodobnym

do lat 8)

Agnieszka Żołna ( 2 miejsce w konkurencji kata zwierzopodobnym do lat 8)

Jakub Kuś (3 miejsce w konkurencji kata z bronią, 3 miejsce w kata zwierzopodobnym do lat 8)

Kamil Długajczyk (2 miejsce w konkurencji kata zwierzopodobnym do lat 8)

Paulina Wojtala ( 3 miejsce w konkurencji kata, 3 miejsce w kata z bronią, 1 miejsce w kata

zwierzopodobnym do lat 10)

Oliwia Piechówka (2 miejsce w konkurencji kata zwierzopodobnym do lat 10)

Aleksandra Świergolik ( 3 miejsce w konkurecji kata zwierzopodobnym do lat 10)

Adrian Piekorz (2 miejsce w kata zwierzopodobnym do lat 10)

Paulina Kula (1 miejsce w kata zwierzopodobnym do lat 15)

Sabina Palka (2 miejsce w konkurencji kata zwierzopodobnym, 2 miejsce w kata z bronią, 1 miejsce w

kata do lat 15)

Justyna Wojtala (3 miejsce w konkurencji kata zwierzopodobnym do lat 15)

Mateusz Saternus ( 1 miejsce w konkurencji kata, 1 miejsce w kata z bronią, 1 miejsce w kata

zwierzopodobnym do lat 15)

Karolina Kula (1 miejsce w kata, 2 miejsce w kata z bronią, 1 miejsce w kata zwierzopodobnym w

kategorii seniorek)

Mateusz Bigos (1 miejsce w konkurencji kata, 1 miejsce w kata z bronią, 1 miejsce w kata

zwierzopodobnym w kategorii seniorów)

Szymon Wojtala (2 miejsce w kata zwierzopodobnym, 3 miejsce w kata, 3 miejsce w kata z bronią w

kategorii seniorów)

Mateusz Kowalski (3 miejsce w kata zwierzopodobnym w kategorii seniorów)

Anna Myalska (2 miejsce w konkurencji kata, 3 miejsce w kata z bronią, 3 miejsce w kata

zwierzopodobnym w kategorii seniorek)

Maria Obłój ( 3 miejsce w kata w kategorii seniorek)

Piotr Kostorz (2 miejsce w walkach semi-contact -65 kg)

Aleksander Grzeszkowiak ( 3 miejsce w walkach semi- contact +90 kg)

Synchron kata:

Aleksandra Świergolik, Agnieszka Żołna, Magdalena Pitlok 2 miejsce w synchron kata z bronią do lat 10

Paulina Wojtala, Paulina Kula, Justyna Wojtala 1 miejsce w synchron kata i 1 miejsce w synchron

kata z bronią do lat 15

Sandra Michno, Aleksandra Michno, Roksana Tomera 2 miejsce w synchron kata, 3 miejsce w

synchron kata z bronią do lat 15

Anna Myalska, Zygfryd Szymik, Barbara Szymik 1 miejsce w synchron kata seniorów

 

justynairafawojtala.jpg
martynakowalska.jpg
dzisiaj: 12 listopada 2018
imieniny:
Renaty, Witolda
Nagrody i wyróżnienia
ISO
Stawiamy na jakość
Najwyższa jakość
Polecamy
zamknij
Wyślij kartkę