Newsletter

Sukcesy lędzińskich skacistów

2009-04-27

Rozgrywki III Grand Prix Polski 2009 im.Piotra Widłoka w Skata zakończyły się dla zawodników Skat Klubu OSP Lędziny jeszcze większym sukcesem sportowym niż ich druga edycja.

Wtedy to lędzinianin Krzysztof Kołodziejczyk był V w kategorii open, a Lidia Segeth i Aleksandra Łańska wywalczyły odpowiednio IX i X lokatę w kat kobiet. 19 kwietnia, w hali sportowej ośrodka Centrum, w turnieju zorganizowanym przez zarząd Okręgu PZSkat. w Tychach, dwaj reprezentanci lędzińskiego klubu wywalczyli drugie miejsca - Leszek Dąbrowski w kategorii open (na 517 startujących), natomiast Paweł Czarnynoga wśród 145 skacistów seniorów (powyżej 60 lat). Zwyciężyli w tych kategoriach odpowiednio Piotr Grzyb z KS Barbara Chorzów i Józef Myrczik z Szombierek Bytom. Helena Broda z Amicusa Katowice wygrała rywalizację kobiet, a najlepszym juniorem okazał się Dawid Gołyś z TKKF Szczygłowice.

- Cieszę się, że się już zdążyłem dobrze przysłużyć mojemu nowemu klubowi, w którym gram dopiero od stycznia br. - mówi 50-letni Leszek Dąbrowski. - W skata gram od dziecka, ale także towarzysko w brydża i szachy. Mam już trochę skatowych sukcesów sportowych na swoim koncie, w tym zwycięstwo w otwartych mistrzostwach Tychów, ale ostatnio miałem sporą przerwę w rozgrywkach. Przystąpiłem do lędzińskiego klubu, bo mam tu blisko z sąsiednich Jaroszowi, a poza tym jest to klub bardzo prężny, mający sprawnych działaczy - zaznacza.

Zadowolony jest też 72-letni lędzinianin Piotr Czarnynoga, zrzeszony już od 1984 roku, jeden ze współtwórców Skat Klubu ODP Lędziny - Po pierwszej rundzie turniejowej zajmowałem nawet II lokatę w kategorii open, po drugiej byłem trzeci, zacząłem już po cichu liczyć na podium w klasyfikacji ogólnej. W trzeciej rundzie karta już mi tak nie szła, miałem tylko siedem gier, w tym dwie przegrane, więc spadłem na IX miejsce w kategorii open i na drugie wśród seniorów - zwierza się nam.

dzisiaj: 28 marca 2024